Sekite mus

Siekiant 🇱🇹 referendumo sėkmės bus įtraukta diaspora

2023-04-26 181 Views
Balandžio 25 d. vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos posėdis, kuriame buvo aptarti įvairūs kitais metais numatomo 🇱🇹 pilietybės išsaugojimo referendumo klausimai.
🙏Pranešėjai sutarė, kad siekiant teigiamo pilietybės referendumo rezultato turi būti susitelkta tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – daug lietuvių skaičiuojančiuose šalyse numatoma į referendumo organizavimą įtraukti ir diasporos atstovus.
💬„Dideles teritorijas ir dideles lietuvių bendruomene turinčiose valstybėse, tokiose, kaip JK, Australija, Norvegija mes planuojame atidaryti papildomus balsavimo punktus ir kviesime juose dirbti lietuvių bendruomenių atstovus“, – sakė Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų pasirengimui 2024 metų rinkimams darbo grupės vadovas, užsienio reikalų ministro patarėjas dr. Algimantas Rimkūnas.
Popietiniame posėdyje komisija aptarė pilietiškumo ir solidarumo, susitelkimo ir diasporos įsitraukimo į Lietuvos gyvenimą didinimą.
Komisija posėdžiaus visą savaitę, iki balandžio 28 d.
Daugiau apie Seimo ir PLB komisijos diskusijas skaitykite čia.
Šios dienos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos susitikimo pilietybės išsaugojimo referendumo tema įrašą galite stebėti ⬇️