Sekite mus

PLB interneto svetainėje išskirtinis dėmesys lituanistiniam švietimui

2021-04-19 858 Views Jungtinė Karalystė

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) interneto svetainę plb.lt papildė nauja rubrika, skirta lituanistiniam švietimui. Joje sudėtas ištisas metodinio turinio lobynas, suskirstytas pagal temas: pasakos, žaidimai, metodinė medžiaga, video medžiaga, kompiuteriniai įrankiai pamokai, sukurtos pamokos, knygos, ikimokyklinukų pasaulis, istorijos pamokos ir kita medžiaga.

PLB švietimo komisijos pirmininkės ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrės visuomeninė konsultantė Alvija Černiauskaitė sako, kad naujos rubrikos, skirtos lituanistiniam švietimui, atsiradimas reiškia kur kas daugiau nei vien tik techninį plb.lt svetainės papildymą. Pasak A. Černiauskaitės, tai simboliškas, tačiau kartu ir funkcinis sprendimas, pažymintis ypatingą lituanistinio švietimo vaidmenį.

„Skaitmenizuotos medžiagos prieinamumas buvo vienas iš PLB Švietimo komisijos prioritetinių sričių, o pasaulį sukrėtusi pandemija šią sritį tik dar labiau išgrynino – tai yra būtinybė. Tikimės, kad skaitmeninis turinys po visą pasaulį pasklidusioms lituanistinėms mokykloms taps vis labiau pasiekiamas ir prieinamas.“, – sako Alvija Černiauskaitė.

Naujoji rubrika bus nuolatos pildoma tiek lituanistinių mokyklų sukurtu turiniu, tiek ir prieinamu Lietuvos švietimo sistemos skaitmeniniu turiniu.

Pasaulyje veikia daugiau nei 210 užsienio lituanistinių mokyklų, kuriose dirba virš 800 mokytojų. PLB yra 1958 metais JAV įsteigta didžiausia išeivijos skėtinė organizacija, vienijanti lietuvių bendruomenes 51-oje pasaulio šalyje.