Sekite mus

Mokslo metų pradžia lituanistinėje mokykloje „Jūros arkliukai“ Hurgadoje

2020-10-25 887 Views

2020 m. spalio 17 dieną Hurgadoje Lietuvos ambasada Egipte kartu su lietuvių bendruomene organizavo popietę, kurios metu vietos lietuviai pradėjo naujuosius mokslo metus šeštadieninėje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“, rašoma užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius pasveikino susirinkusius vaikus bei pasidžiaugė, kad noras turėti lituanistinę mokyklėlę kyla iš aktyvių lietuvių bendruomenės Hurgadoje narių.

Ambasadorius dėkojo tėvams už jų ryžtą ir kantrybę palaikant mokyklėlės veiklą, o vaikams palinkėjo sėkmės moksluose mokinantis nelengvos, tačiau gimtosios lietuvių kalbos.

Renginio data pasirinkta neatsitiktinai – šiuo metu Lietuvoje renkamas naujasis Seimas, todėl mažieji lietuviai buvo supažindinti su rinkimų svarba Lietuvos ir jų gyvenime. Mokiniai dalyvavo improvizuotuose rinkimuose, kurių metu balsavo už jiems patikusius pasakų ir animacinių filmukų herojus.

Hurgadoje susibūrusi lietuvių bendruomenė bei jos iniciatyva įsteigta šeštadieninė mokyklėlė padeda sukurti lietuvišką kalbinę aplinką bei puoselėti lietuvišką bendravimą. Tokios mokyklėlės suburia užsienyje gyvenančius lietuvius ir padeda išlaikyti lietuviškus papročius ir tradicijas bei perduoti juos jaunajai kartai.

Lietuvos ambasados Egipte remiama „Jūros arkliukų“ mokyklėlė veikia nuo 2013 metų. Ją lanko dvi skirtingo amžiaus vaikų grupės. Iš viso lituanistinėje šeštadieninėje mokyklėlėje Hurgadoje šiuo metu mokosi apie 15 vaikų.

LRT.LT