Sekite mus

Estijos lietuvių bendruomenė įveikė visas kliūtis ir surengė „Lietuvos dieną Taline“

2020-09-08 662 Views Estija

Nei COVID-19 pandemija, nei tarpvalstybinė sumaištis dėl Baltijos kelionių burbulo, nei lietus ir apribotas eismas Talino gatvėse nesutrukdė jau tradiciniu tapusiam renginiui „Lietuvos diena Taline“, kuris įvyko rugsėjo 5 d. Estijos etnografijos muziejuje po atviru dangumi.

„Lietuvos diena Taline“ – jau trečius metus rengiama lietuviška gegužinė, suburianti ne tik įvairių kartų Estijos lietuvius, bet ir pristatanti Lietuvos etnografinę kultūrą estams bei Talino svečiams. Tiesa, dėl COVID-19 pandemijos šventė iš gegužinės virto rugsėjine, o visi planuoti dalyviai: folkloro kolektyvai ir tradicinių amatų bei virtuvės meistrai iš Lietuvos atšaukė ilgai planuotas keliones dėl sumaišties, kilusios Latvijos ir Lietuvos vyriausybėms paskelbus apie įvedamus kelionių apribojimus tarp Baltijos šalių. Taip jau sutapo, kad ir kitas didžiulis renginys, „Ironman Tallinn“,  turėję vykti pavasarį, „uždarė“ gatves, vedančias į lietuvišką susibūrimą. Tačiau nežiūrint visų išbandymų šventė įvyko ir pavyko.

Šiemet renginio ašimi tapo ne muzika ir šokiai, bet nuoširdus ir išsiilgtas bendravimas tarp Estijos lietuvių bendruomenės narių, skanaujant cepelinus ir lietuvišką duonos girą, kurią parūpino Šiaulių „Gubernija“. Gyvos šnekos ir pažintys prie stalų netilo net ir pasibaigus renginiui, o bendravimą pagyvino dviejų šventikų atvykimas. Lietuvis kunigas Edgaras Versockis kunigystei prisiekė tą pačią dieną, o štai Petru prisistatęs šventikas iš tiesų yra tėvas Pedro Pich, katalonas iš Barselonos, daug metų gyvenęs Lietuvoje ir puikiai kalbantis lietuviškai. Organizatoriai taip pat priminė susirinkusiems apie  artėjančius Seimo rinkimus ir pakvietė aktyviai registruotis ir balsuoti.

Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rita Kuzminienė džiaugėsi renginiu: „Lietuvos ir ELB vėliavų suburti susirinko virš 70 svečių, nuo pačių mažiausių iki senolių. Šių metų susibūrimas tapo įrodymu, kad šventę puikiausiai galime susikurti ir patys, viskas priklauso tik nuo mūsų pačių nusiteikimo ir noro. Jau intensyviai planuojame sekantį mūsų renginį – spalio 10 d. minėsime garbingą Estijos lietuvių bendruomenės 40-ies metų jubiliejų“.

Renginys „Lietuvos diena Taline“ suorganizuotas Estijos lietuvių bendruomenės lėšomis su Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos programos „Globali Lietuva“ ir privačių rėmėjų parama.

Renginio akimirkos:

Estijos LB informacija.

Nuotr. Edgaro Šlykovo