Sekite mus

Dalia Henke. Mes visi esame Lietuvos vaikai!

2024-07-01 51 Views

Šiandien susitiko didžiulė Lietuvos šeima – nuo Australijos iki Pietų Amerikos: visa Europa, Kanada, JAV. Nežemiškas vienybės jausmas apėmė lankant visus pasaulio lietuvių paviljonus. Dar kartą supranti, kad nesvarbu, iš kurio pasaulio krašto atvyko lietuvis ar lietuvių palikuonys, visi kalbame viena, lietuvių, kalba. Visi esame Lietuvos vaikai.

O kai jauti, kad čia, mylimoje Lietuvoje, mūsų visų laukia, kad tai – mūsų tėvynė, mūsų namai, negali nuraminti iš jaudulio savo širdies ir jautrių minčių. Kur begyventum, džiaugiesi, kad grįžus namo, esi laukiamas savo gimtinėje, kad esi savo Lietuvos vaikas. Net ir tie, kurie nėra gimę Lietuvoje, supranti, kad jie visi nešioja Lietuvą savo širdyse. 

Šiandien vyko lietuvybės šventė, mes šventėme Lietuvą. Išsibarstę lietuviai po platų pasaulį suteikia savo lietuviškajam pradui naujų, kitokių spalvų. Mes praturtiname Lietuvą pačiais įvairiausiais atspalviais, kurių įgauname gyvendami kituose kraštuose. Nepaisant mūsų skirtybių, visus vienija meilė, pagarba, pasididžiavimas Lietuva. Ir to niekas nepakeis.

Ačiū visiems dalyviams, visiems atėjusiems pabūti kartu, visiems, kurie apkabinote, nusišypsojote, pasilabinote. Ačiū visiems, kurie organizavote, kurie šokote ir dainavote, kurie savanoriavote, kurie palaikėte, kurie patarėte, kurie kritikavote, net ir tie, kurie pykote ir nevengėte piktesnio žodžio. Mes visi drauge padarėme mūsų šventę išskirtine!

Didelis dėkui mūsų prezidentams – Gitanui Nausėdai ir kadenciją baigusiam Valdui Adamkui: Jūsų sveikinimai palietė kiekvieną mūsų stygą, Jūsų nuoširdumas sugraudino iki širdies gelmių. Tikiu, kad ne vienas nubraukėme susikaupusią ašarą. 

Abejų prezidentų sveikinimai ir dėmesys pasaulio lietuvių bendruomenei rodo, kokie svarbūs ir reikšmingi tapome Lietuvos politiniame ir kultūriniame gyvenime, puoselėjant lietuvybės geną. 

Labai noriu palinkėti, kad prieš 6 metus mūsų pradėta šios unikalios pasaulio lietuvių dienos tradicija bus tęsiamos ir dar po 100 metų! 

O jau rytoj, liepos 1 dieną, Vilniaus rotušėje mūsų visų laukią rimti pokalbiai ir diskusijos pasaulio lietuvių forume „Kuo galiu būti naudingas Lietuvai, nors joje negyvenu? “ Susitinkame, kad rastume atsakymus kartu!

Mes visi esame LIETUVA 

Jūsų Dalia

Nuotraukos autorius: Dainius Čėpla