Sekite mus

„Aš esu Lietuva. Sujunkime Lietuvą 2024“

2024-02-07 586 Views

2024 m. Lietuva susirinks į Dainų šventę, kuriai jau šimtas metų. Jubiliejinė šimtmečio Dainų šventė vyks birželio 29–liepos 6 d. Numatyta 14 renginių, kurie suburs 37 tūkst. atlikėjų. Šventėje tikimasi sulaukti net 9 tūkst. šokėjų ir apie 12 tūkst. dainininkų. Manoma, kad šimtmečio šventė pritrauks daugiau nei 1 mln. entuziastingų žiūrovų iš viso pasaulio. Plačiau apie Dainų šventę skaitykite čia.

Birželio 30 d. vyks Pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų diena „Sujunkime Lietuvą!“. Vilniaus rotušės aikštėje vyksianti Pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų diena „Sujunkime Lietuvą!“ suburs susipažinti dar artimiau. Visą dieną aikštėje veiks paviljonų miestelis, kuriame bendruomenės kartu su savo šalių menininkais pristatys įspūdingiausius projektus, iškilius pasaulio lietuvius ir jų pasiekimus, garsinančius Lietuvą užsienyje. Lankytojų lauks gyvosios dirbtuvės ir atviros maisto degustacijos, o didžiojoje aikštės scenoje – pasaulio lietuvių bendruomenių ir Lietuvos tautinių bendrijų meno kolektyvų pasirodymai.

Renginio tikslas – suburti, sujungti, suteikiant erdvę efektyviai keistis lietuvybės puoselėjimo patirtimi, ir suvienyti skirtingų kartų užsienio lietuvius ir Lietuvos žmones, siekiančius išlaikyti, kurti bei ugdyti lietuvių tautos gyvastį: jos kalbą, kultūrą, papročius, tradicijas ir remti Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Tai bus unikali galimybė Lietuvos visuomenei gyvai susipažinti su skirtingose pasaulio šalyse įsikūrusiomis lietuvių bendruomenėmis ir jų veikla, kuria siekiama puoselėti ir skleisti lietuvišką kultūrą, ugdyti bendruomeniškumą, pilietiškumą ir patriotiškumą. Taip pat vyks pasaulio lietuvių ir Lietuvos institucijų atstovų diskusija apie tai, kaip užsienyje gyvenantys lietuviai galėtų prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo.

Lietuvių bendruomenės iki vasario 15 dienos kviečiamos registruotis:

Registracija į Lietuvos tautinių bendrijų koncertą:

Registracija į Pasaulio lietuvių paviljonų miestelį:

Kviečiame į liepos 1 d. vyksiantį Forumą Vilniaus rotušėje.