Sekite mus

Abiems šalims svarbią dieną įsikūrė nauja lietuvių bendruomenė

2020-09-01 1205 Views Malaizija

Taip jau simboliškai sutapo, kad dieną, kai prieš dvidešimt septynerius metus Lietuvos teritoriją paliko paskutinis svetimos armijos kareivis, tą pačią dieną, prieš šešiasdešimt tris metus Malaizija tapo dekolonizuota valstybe ir atgavo savo laisvę. Lygiai tą pačią dieną entuziastingas Malaizijoje gyvenančių Lietuvos piliečių būrys išskleidė Lietuvos vėliavą ir dar kartą pasveikino laisvę.

„Dar labiau simboliška, kad 2020-ųjų rugpjūčio 31-ąją tapome penkiasdešimtąja lietuvių bendruomene užsienyje. Bendrumo jausmas mus siejo jau gana ilgai. Šventėme visas Lietuvai svarbias datas, skleidėme Lietuvos žinomumą, dalyvavome daugelyje tarptautinių bendruomenių susibūrimų. Visgi, suformavimas aiškios vizijos – ką mes galime duoti Lietuvai, buvo pagrindinis akstinas tapti aiškius tikslus ir struktūrą turinčia organizacija“ – sako bendruomenės pirmininkė Rita Rukė.

Bendruomene kelia sau rimtus tikslus – ne tik vienyti Malaizijoje gyvenančius lietuvius, bet ir padėti Lietuvos piliečiams, ieškantiems verslo ar kultūrinių santykių.

„Kaip ir kiekviena šalis, Malaizija turi daugybę skirtumų. Mes, gyvenantys jau ne pirmus metus, galime padėti verslo, kultūros, turizmo ir kitų sričių atstovams surasti tinkamus kontaktus srityse, kurių kelius jau teko ne vienam praminti. Bendruomenė, tai ne ambasada, kuri gali padėti pametus pasą. Bendruomenė – tai jūsų tautiečiai,  kurie su užsidegimu skatins abiejų šalių santykius visomis mūsų turimomis priemonėmis“ – pridūrė pirmininkė.

Šalia kitų veiklų, itin svarbus ir kitų Pietryčių Azijos regiono lietuvių komunikacijos poreikis. Tai šalys, kuriose yra nuolat gyvenančių tautiečių, tačiau bendrijos nėra gausios.

„Mažosioms bendrijoms ypač svarbu tarpusavio bendravimas, dalijimasis patirtimi ir bendrų tikslų siekimas. Turime idėjų kurti ir savaitgalio mokyklas tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurios veiktų savanorystės pagrindais“ – sako valdybos narė Jurgita Abaravičienė, pati auginanti tris puikiai lietuviškai kalbančius vaikus.

„Mažos bendruomenės turėtų glaudžiau bendradarbiauti ir padėti viena kitai, taip vienyti visus Lietuvos patriotus, kur jie bebūtų. Mes turime kuo dalintis, tad belieka pradėti aktyviau bendrauti ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“.

Susirinkusius Malaizijos lietuvius vaizdo skambučiu pasveikino ir Sigita Šimkuvienė, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Plėtros ir tvarumo komisijos pirmininkė.

Parengė MLB atstovas spaudai Saulius Radžiūnas